Jak skutecznie leczyć uszkodzenie skóry przez mocz?

Długotrwały kontakt skóry z moczem grozi jej podrażnieniem, a nawet uszkodzeniem. Dzieje się tak za sprawą zawartych w urynie substancji negatywnie oddziałujących na komórki skóry. Jeśli w porę nie podejmiemy leczenia, zmiany zapalne będą coraz poważniejsze, co grozi coraz większymi kłopotami ze zdrowiem.

Wydajne i sprawdzone preparaty ochronne

Problem patologicznych zmian skórnych dotyczy około 30 proc. ludzi cierpiących z powodu nietrzymania moczu. Są to osoby w różnym wieku. Musimy bowiem wiedzieć, że mimowolne oddawanie uryny wywoływane jest nie tylko podeszłym wiekiem. Może się pojawić wskutek urazu mechanicznego mięśni miednicy albo układu moczowego.

Jak leczyć uszkodzenie skóry przez mocz? Najlepiej do niego nie dopuszczać, czyli stosować preparaty ochronne. Pamiętajmy jednak, by oliwki, kremy, balsamy czy maści nie zatykały pieluchomajtek.

Poza izolowaniem skóry od płynów ustrojowych dobre preparaty powinny nawilżać skórę i ją pielęgnować. Muszą być też wygodne w aplikacji i wydajne. Zbyt częste nakładanie kremu czy balsamu może jeszcze bardziej podrażnić już zmienioną zapalnie skórę. Na szczęście na rynku dostępne są bardzo wydajne artykuły higieniczne. Aplikuje się je jeden, góra dwa razy na dobę.

Nałożenie takiej substancji sprowadza się do kilkukrotnego naciśnięcia pompki. Płyn łatwo i szybko się rozsmarowuje. Wsiąka w skórę w ciągu minuty i nie brudzi pościeli. Tworzy przy tym elastyczną powłokę ochronną. Jeśli więc szukamy odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jak leczyć uszkodzenie skóry przez mocz, wybierzmy taki właśnie preparat.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

78 − = 72