Kiedy dziecko musi iść do psychologa?

Dzieci to bardzo wrażliwe istoty. Czasami jedno, wydawałoby się nic nie znaczące zdarzenie, jest w stanie wpłynąć w zasadzie na całe ich życie, dlatego rodzice powinni być czujni i jeśli pojawią się problemy nie stronić od pomocy specjalisty, jakim jest psycholog.

Tylko on będzie w stanie zdiagnozować problem. Bardzo często psycholog jest przez rodziców odbierany jako smutna konieczność i dowód na to, że z ich dziećmi jest coś nie w porządku. Oczywiście takie podejście jest jak najbardziej błędne, negatywne i krzywdzące. Wielu rodziców unika podobnych specjalistów w obawie przed tym, że okaże się, że dziecko ma jakiś kłopot. Jest to bardzo nieodpowiedzialna postawa.

Odwiedziny psychologa

Jeśli dziecko jest smutne, przygnębione, nie chce rozmawiać, ma problemy w szkole, czy nie nawiązuje relacji z rówieśnikami, to tylko psycholog jest w stanie pomóc. Warto również skorzystać z pomocy psychologa również wówczas, kiedy dziecko nie wykazuje żadnych niepokojących objawów, ale czekają je ciężkie przeżycia, na przykład w postaci rozwodu rodziców.

Osoba psychologa może się wówczas okazać naprawdę bardzo pomocna dla małego człowieka i nie warto go tej pomocy pozbawiać ze względu na stereotypy.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − 39 =