Regularne wizyty u dentysty

Nikomu nie trzeba na pewno tłumaczyć, jak ważne jest zdrowie naszych zębów i jamy ustnej.

Po pierwsze, wszelki schorzenia zębów czy ich okolic wiążą się z ogromnym, trudnym do zniesienia bólem, po drugie zaś, powodują także łatwo zauważalne defekty estetyczne.

Niestety, pomimo tego wiele osób nadal w nieskończoność przekłada wizytę u dentysty – nawet, jeśli stawką jest ich zdrowie. Psychologia dokładnie zna przypadki dentofobii, czyli patologicznego strachu przed wizytą w gabinecie stomatologa.

Czy jednak takie lęki są uzasadnione?

Okazuje się, że nie – wszak dziś każdy dentysta dysponuje przecież ultranowoczesnym sprzętem i mocnymi środkami przeciwbólowymi – dzięki temu nawet najpoważniejszy zabieg dentystyczny będzie dla nas w stu procentach bezbolesny. Tym, którzy mimo wszystko nadal boją się usiąść na stomatologicznym fotelu, polecić można coraz popularniejsze ostatnimi czasy zabiegi w pełnym znieczuleniu bądź z wykorzystaniu gazu rozweselającego, który łagodzi wszelkie lęki i niepokoje oraz pozwala nam się odprężyć w tej trudnej dla niektórej chwili.

Widać więc, że nie ma co obawiać dentysty – skutki wszelkich zaniedbań mogą być bowiem bardzo poważne.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

1 thought on “Regularne wizyty u dentysty

    Meli

    (24 marca 2014 - 17:48)

    A ktoś się kiedyś zastanawiał nad tym, jak ważne są wizyty u podologa? Stopy potrafią psuć się równie szybko co zęby, a nikt nie dba o nie tak dobrze… Warto wybrać się do gabinetu podologicznego, np. w Warszawie jest świetny przy ul. Kondratowicza i sprawdzić stan swoich stóp!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 8 = 11