Słodzik z aspartamem poleca się wszystkim

Choć wiemy, że cukier szkodzi, nie unikamy go. Alkohol i papierosy też nie są zdrowe, a ich producenci mają się dobrze. Trudno bowiem zrezygnować z czegoś, co dostarcza dużej dawki przyjemności i jest łatwo dostępne.

Poznaj korzyści spożywania słodzika

 

To kwestia podejścia do życia. Można przejmować się wszystkim i nic nie robić w obawie przed konsekwencjami własnych czynów. Można też traktować świat z dystansem. Jednak w kwestii zdrowia najlepsze jest podejście zdroworozsądkowe.

Odstawienie słodkiego jest możliwe, ale wiąże się z ogromnym wysiłkiem psychicznym. Rezygnacja z cukru może wywołać u człowieka typowe objawy odstawienia, o których donoszą publikacje dotyczące osób uzależnionych od używek. Psychiki nie sposób oszukać.

Nie trzeba jednak tego robić. Istnieje przecież słodzik z aspartamem. Dzięki niemu napoje i wyroby pozostają słodkie, lecz mają mniej kalorii niż te słodzone cukrem. Przestawienie się na sztuczny środek słodzący pozwala również obniżyć ryzyko zapadnięcia na choroby wywoływane przez sacharozę, czyli m.in. miażdżycę, nadciśnienie, nowotwór.

Zastąpienie cukru aspartamem ułatwia życie osobom próbującym pozbyć się nadmiarowych kilogramów. Dzięki tej substancji łatwiej jest trzymać się diety, zmniejszyć spożycie kalorii i doprowadzić do stanu niedoboru energetycznego, który warunkuje schudnięcie. Jak to możliwe?

Aspartam niemal nie ma kalorii. Jeśli więc regularnie ruszamy się, nie przejadamy, unikamy tłustych pokarmów, zrzucimy niechciane kilogramy. Z syntetyczną substancją słodzącą łatwiej jest pokonać pokusę sięgnięcia po coś słodkiego, co zwykle jest kaloryczne.

Słodzik z aspartamem pozwala cieszyć się słodkim smakiem i nie martwić o kalorie. W ten sposób możemy oszukać naturę, tj. fizjologię. Aspartam choć jest słodki, ma niski indeks glikemiczny. Nie zawiera sacharozy, dlatego jego spożycie nie podnosi stężenia glukozy we krwi ani nie uruchamia produkcji insuliny. To dobra wiadomość dla diabetyków, którzy w dodatku walczą z tuszą.

Tak naprawdę słodzik z aspartamem mogą stosować wszyscy poza osobami chorymi na fenyloketonurię.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 5 =